Hľadali ste Luxusné Exkluzívne Svadobné Fotografie / Fotografa ?
Vitajte na mojej stránke.

Blog

Úprimne si nepamätám vetu, akou ma Oliver požiadal o ruku ... bolo to "vezmeš si ma ?" alebo "staneš sa mojou ženou" ? Slová si síce nepamätám, ale tie pocity vnímam, akoby to bolo včera. Zo všetkých dní, ktoré sme spolu strávili, by som to práve toho čarovného 12.4.2017 čakala najmenej. Bolo to pár dni pred narodeninami môjho otca. Ako darček sme mu plánovali darovať spolu so sestrou veľkú fotku odfotenú v krásnom prostredí Zemplínskej šíravy. Popri fotení som sem tam pozrela na Oliho, usmieval sa, celé veľké tajomstvo zvládal absolútne profesionálne. Akoby sa nič nedialo. Na chvíľku som obrátila zrak, a už to bolo. Zrazu tam kľačal a niečo hovoril. Musím uznať, že som vtedy mala v hlave absolútnu tmu a vedela som len, že nahlas kričím "áno, áno áno”. Nadšenie, očakávanie a radosť pomaličky striedali strach, obavy a stres. Stihneme to ? Bude to ? Toto alebo tamto ? Najťažšie bolo samozrejme začať. V našej rodine to bola svadba po veľmi dlhej dobe. Každý ma určitú predstavu o svadbe a som rada, že som si v správnej chvíli uvedomila, že chcem mať svadbu na 100% podľa svojich predstáv. Ak sa ma pýtate, ako to nakoniec dopadlo ... tak to nemohlo dopadnút lepšie. Jedlo, pitie, koláče jednoducho všetko sme smerovali do tradično, ale jemne inovativnejšieho smeru. Ničomu nechýbala kvalita, na ktorú som si najmä ja potrpela. Nemusí to byť snobské, stači, že to bude trošku iné, ale prichystané s láskou a radosťou. Pevne verím, že každého predstava bola naplnená a ja som si nemohla zvoliť lepší tím ľudí okolo seba. Read more!
Na príbehu sa pracuje... Read more!
Môj manžel je niekedy väčší romantik ako ja a strašne náročný a kritický človek. Preto nám trvalo skoro rok, kým ma požiadal o ruku a usúdil, že nastala tá správna chvíľa na tom správnom mieste 🙂 Potom sme sa už rýchlo dohodli na svadbe, ktorú sme chceli čo možno najskôr. Páčil sa nám jednoduchý rustikálny štýl v spojení s prírodou. Vhodné miesto na svadobný obrad a hostinu sme zvolili na Považí, v obklopení krásnou prírodou. Náročný a kritický výber sa týkal aj fotografa, na ktorom sme si dali záležať. Fotky sú to, čo vám zhmotní krásne spomienky. Luxusnú svadbu sme v pláne nemali, ale krásne romantické fotky v spojení s prírodou áno. Musím povedať, že výsledok predčil naše očakávania a "zhmotnil" krásne chvíle so všetkými emóciami, čo k tomu patria, aj keď to nebolo jednoduché. Read more!
Po 8 rokoch sa môj životný partner rozhodol požiadať ma o ruku. Vymyslel si miesto, kde som stále chcela ísť. Bol to Rím. Podla mňa jedno z najúžastnejších miest sveta. Priamo na moste Svätých Anjelov v starom meste Ríma blízučko Vatikánu ma požiadal o ruku. Ako by to bolo včera. Mesiac po zásnubách som oslovila môjho veľmi dobrého známeho, ktorý pracuje ako fotograf z Chile, aby nám urobil snúbenecké portfólio. Vedela som, že ho určite použijem ako súčasť svadobnej výzdoby. Kedže obaja žijeme už dlhú dobu mimo Slovenska, bolo veľmi ťažké zorganizovať „Náš Deň“. Deň, keď si povieme svoje áno sa konal 17. Júna 2017 na Slovensku presnejsie v Košiciach. Samozrejme s ľudovými tradíciami. Rozhodli sme sa pre tie najkrajšie miesta v Košiciach ako je najstarsí chrám Premonstratov a prekrásnu Kaviareň Slávia pre našich hostí. Obaja máme radi „VINTAGE“ niečo čo má príbeh a tieto miesta mali presne to čo sme hľadali. Nikdy som nepatrila medzi ženy, ktoré majú predstavu o svojej svadbe. To všetko prišlo časom, keď sme už vedeli termín svadby. Nakúpila som si rôzne svadobné časopisy. Hneď ako som doletela na Slovensko sme začali mapovať rôzne miesta a oslovovať rôznych ľudí. Kedže VINTAGE, tak všetko v bielej farbe doplnené striebrom „veľmi romantická svadba“. Chceli sme mať niečo originálne, čo sme nevideli ešte nikde. Biele kvety, biele doplnky, veľa sviec, svietnikov a zrkadiel. Vedela som, že to čo chcem, bude náročnejšie. Musela som si nájsť niekoho, kto mi pomôže to zrealizovať. Read more!
Aké je to počuť "will you marry me?" namiesto nášho - vezmeš si ma? Aké to je vziať si cudzinca a organizovať francúzsku svadbu na českom zámku? Čím si získal tvoje srdce tvoj, "už manžel" na úplnom začiatku? Tu by som toho mohla písať veľa napríklad o jeho osobnosti, lebo určite to nie je len jednou vecou, je to skôr v tom, aký bol celkovo. Vždy preferoval čas so mnou, namiesto chodenia von s priateľmi, vždy robil všetko pre to, aby sme mohli byť čo najviac spolu. Milujem jeho inteligenciu, dobrotu, elegantnosť, nadčasovosť a rozhodne to, že vždy so mnou zaobchádzal a zaobchádza ako s princeznou. Čo si naopak on váži na tebe? To je otázka hlavne pre neho, ale určite viem, že si váži na mne to, že som bola schopná opustiť svoju rodinu a krajinu. Lebo až tu si človek uvedomí, keď si zoberie cudzinca, že je to navždy preč od rodiny a on si plne uvedomuje, že to pre mňa nie je jednoduché. Čo pre vás znamená svadba a kedy a ako padla osudová otázka: "budeš mojou ženou?" Svadba je pre nás sviatosť, ktorá je nerozlučiteľná. Teda zväzok, ktorý uzavrieme pred Bohom na celý život a že tento deň oslávime spoločne s rodinou sviatočným spôsobom, ktorý, myslím, že sa nám aj veľmi vydaril. S manželom sme rozprávali ešte stále anglicky, takže nezabudnuteľné “will you marry me?” padlo 23. januára 2016 v krásnom Neapole po ročnom vzťahu. Môj manžel tam išiel kvôli práci na celý týždeň a kúpil mi letenku, aby som sa k nemu pripojila a aby sme si spravili pekný víkend. Sobotu sme strávili prehliadkou okolia s tunajšími priateľmi a večer nás odviezli na náš hotel. Read more!
Keď som prvý krát povedal ľuďom čo chcem vytvoriť, ich odpoveď bola, " Miqo, ty si blázon " 🙂 ....... Osobný projekt, na ktorom som začal pracovať na jeseň minulý rok. Myšlienka prišla doslova v sekunde. Čo ma na tom najviac bavilo bol celý ten proces tvorby. Mal som v hlave ucelenú ideu vytvoriť niečo čo som ešte nikde nevidel. Kedže od malička som umelecky založený aj čo sa týka hudby, vedel som, že toto prepojenie musím vytvoriť. Fotografie, ktoré budú vyjadrovať SYMFÓNIU ŽIVOTA. Myšlienka bola vytvoriť hudobné nástroje z vlasov modeliek, na ktorých budú sami hrať. Celkový projekt bude mať vo finále 12 konceptuálnych fotografií v dobových šatách s nádychom do roku 1900. Fotografia, na ktorej je znázornené Violončelo mi zabralo dosť času, kedže vlasy modelky normálne nie sú tak dlhé ako samotné Cello. Verzia, doniesť na fotenie originálne Cello a obmotať ho dokonale vlasmi, kde by sa modelka nemohla veľmi hýbať, by bolo nad ľudské sily. Povedal som si, že ho vyrobím sám z ľahšieho materiálu. Začali hodiny práce. Úloha 1/ zistiť rozmery, 2/ nakresliť to na tvrdý kartón v reálnej mierke, 3/ rozdeliť ho na 2 časti, 4/ vyrezať z polystyrénu nosník na struny, ktoré budú takisto vypletené z vlasov a precízna práca obmotávania vlasov. Bolo to veľmi zabavné 🙂 Za pomoc ďakujem mojej skvelej vizážistke. Myšlienka: SYMFÓNIA ŽIVOTA Popis: "Jemne ku mne prišiel a povedal..." buď zladená s celým tvojím bytím a rozkvitaj..... a moje vlasy začali hrať Symfóniu života! " Read more!
Na fotenie Safari Collection Ornaments ma oslovil klient, kde som mal vymyslieť koncept na vianočnú Safari kolekciu. Ďalšia veta, ktorú mi klient povedal bola, Miqo, ideš to fotiť v Afrike, o 3 mesiace odlietame. Išlo o fotenie kampane v africkom štýle. Celá príprava trvala asi mesiac. Vymýšlať koncept na Safari Collection mi trvalo pár sekúnd z čoho som bol sám prekvapený. Mal som k dispozícii štáb ľudí, ktorí mi vedeli vybaviť čo som na fotenie potreboval. Povedal som OK ideme do toho. Potrebujem šelmy a černošku. Plán príprav začal: Prešlo pár dní a šelmy boli dohodnuté. Pôvodný plán bol osloviť modelingovky v Afrike, aby nám zabezpečili černošku na fotenie. K tomu som sa nejako nestihol dostať pred odletom, kde nasledoval plán B. Povedal som si, letím do Afriky tak tam nebude snáď problém niekoho nájsť. Po prílete do Johannesburgu ma čakal štáb. Sadli sme si na letisku do kaviarne, chvíľu preberáme aký bol let, keď predomnou naproti mňa sedela černoška. Hm 🙂 Hovorím si toto nemôže byť náhoda lebo náhody neexistujú. Vedel som, že to dievča je presne tá, ktorú som na fotenie hľadal. Úplne mi trafila predstavu. Povedal som si, že odtialto odíde len s dohodnutým fotením 🙂 Prišiel som k nej povedal som kto som a čo sa ide spáchať. Vysvetlil som jej myšlienku konceptu fotenia. Ona “WAU” Úsmev na tvári. Tak a bolo vybavené. Po ubytovaní v Hoteli som vyzdvihol dohodnuté SUV. Hneď na druhý deň sme so štábom išli pozrieť miesto fotenia neďaleko Pretórie za krotiteľom. Bol to Craig Bush Read more!
Svoje „ÁNO” sme si povedali vo štvrtok 9.6.2016. Všetci sa čudúvali, proč čtvrtek, a čo keď bude náhodou pršať? Čo keď bude teplo a všetky koláče sa roztopia? Čo keď… keci, prdy, beďari… Ani na minútu sme nepochybovali, i keď zahrmelo, zafúkalo, starosta pohrozil, nakoniec všetko bolo tak, JAK MÁ BYŤ! 😉 ....💍 6. 9. 2015 ráno, kľačiac pri posteli, som požiadal priateľku Leu o ruku. Keby som vedel, čo všetko bude nasledovať, tak to kľudne spravím i druhýkrát 😉 Cesta je cieľ a samotný výsledok nie je tak dôležitý, než to, ako vaša cesta prebieha. Nasledoval výber miesta. Samozrejme, ako prvé, sme začali s vizualizáciou miesta. Opakujem – mali sme jasne zvizualizované predstavy! Je dôležité vedieť, ktorým smerom chcete ísť. Svadbu sme sa rozhodli urobiť na Slovensku, i keď dlhodobo žijeme v ČR. Priali sme si ľudovú svadbu, tak sme hľadali niečo, čo má srdce a štýl. Priali sme si, aby to miesto bolo niekde v prírode, pod holým nebom – pod hviezdami, najlepšie niekde ďalej od civilizácie… A vedeli sme, že to miesto musí byť vybrané do konca roka 2015, aby sa to všetko stihlo zrealizovať! Prechodili sme niekoľko rôznych miest po juhozápadnom Slovensku, no nič nezodpovedalo našim požiadavkám. A keď sme sa v zime – 31. decembra, celí unavení, zničení a takmer zúfalí, vracali z Bratislavy do Prahy, „náhodou” sme narazili na dedinku remesiel Abeland, pri Lozorne. Lea už ani nevystupovala z auta, len ja som sa vyšiel pozrieť do tej zimy, na posledné miesto, na poslednú šancu pred hranicami ČR… Read more!
Na príbehu sa pracuje... Read more!
Na príbehu sa pracuje... Read more!
Na príbehu sa pracuje... Read more!
Na príbehu sa pracuje... Read more!
Na príbehu sa pracuje... Read more!
Na príbehu sa pracuje... Read more!
Na príbehu sa pracuje... Read more!
Na príbehu sa pracuje... Read more!
Na príbehu sa pracuje... Read more!
0 1 1 0 0 0 Read more!
A Europe-wide qualification for professional quality imaging The European Photographer (EP) qualification aims to recognise competence and a professional standard for those who earn their lives as Professional Photographers. It is designed to complement the lack of a specific title to uphold the professional status. The EP is a new basic quality assurance certification now available to most general Professional Photographers throughout Europe. Read more!
PARIS, FRANCE Vo Francúzsku práve boli vyhlásene výsledky prestížnej foto súťaže PX3. Získal som 3 uznania. Miqo Cash of Slovakia (Slovak Republic) was Awarded Honorable Mention in Nature category for the entry entitled, “ Combination of nature and fashion .“ The jury selected winners from thousands of photography entries from over 85 countries. HONORABLE MENTION WINNER OF PX3, PRIX DE LA PHOTOGRAPHIE PARIS MIQO CASH OF SLOVAKIA (SLOVAK REPUBLIC) WAS AWARDED HONORABLE MENTION IN THE PX3 2016 COMPETITION. PARIS, FRANCE PRIX DE LA PHOTOGRAPHIE PARIS (PX3) ANNOUNCES WINNERS OF PX3 2016 COMPETITION. Miqo Cash of Slovakia (Slovak Republic) was Awarded Honorable Mention in Nature category for the entry entitled, “ Combination of nature and fashion .“ The jury selected winners from thousands of photography entries from over 85 countries. Px3 is juried by top international decision-makers in the photography industry: Carol Johnson, Curator of Photography of Library of Congress, Washington D.C.; Gilles Raynaldy, Director of Purpose, Paris; Viviene Esders, Expert près la Cour d’Appel de Paris; Mark Heflin, Director of American Illustration + American Photography, New York; Sara Rumens, Lifestyle Photo Editor of Grazia Magazine, London; Françoise Paviot, Director of Galerie Françoise Paviot, Paris; Chrisitine Ollier, Art Director of Filles du Calvaire, Paris; Natalie Johnson, Features Editor of Digital Photographer Magazine, London; Natalie Belayche, Director of Visual Delight, Paris; Kenan Aktulun, VP/Creative Director of Digitas, New York; Chiara Mariani Read more!
Los Angeles, November 5th, 2016 ***3x Nominovaný v kategórii FASHION*** Včera naživo v Los Angeles vyhlasovali výsledky 11. ročníka prestížnej fotografickej súťaže zameranej na čiernobielu fotografiu 11th Black & White Spider Awards. Porota zložená z najrešpektovanejších ľudí v oblasti fotografie. 11TH ANNUAL BLACK AND WHITE SPIDER AWARDS HONORS PHOTOGRAPHER MIQO CASH, EP FROM SLOVAKIA LOS ANGELES November 5th, 2016 – Professional photographer Miqo Cash, EP of Slovakia was presented with the 11th Annual Black and White Spider Awards Nominee title in the category of Fashion at a prestigious Nomination & Winners PhotoShow webcast Saturday, November 5, 2016. The live online gala was attended by over 10,500 photography fans around the globe who logged on to watch the climax of the industry’s most important event for black and white photography. 11th Annual Jury members included captains of the industry from National Geographic, Washington DC; The Armory Show, New York; TBWA, Paris; Victoria Film Festival, Canada; Aeroplastics Contemporary, Brussels; Studio Hansa, London; Fratelli Alinari, Florence; Australian Centre for Photography; Young & Rubicam, Lima; and Anthem Worldwide/Marque Branding, Sydney who honored Spider Fellows with 627 coveted title awards and 951 nominees in 31 categories. „It is an incredible achievement to be selected among the best from the 7,556 entries we received this year,“ said Basil O’Brien, the awards Creative Director. „Miqo Cash’s Combination of Nature and Fashion, an exceptional image entered in the Fashion category Read more!
12. Jún 2016, Londýn Cez víkend boli v Londýne vyhlásené výsledky 2. ročníka fotografickej súťaže Fine Art Photo Awards 2016, kde sa mi podarilo spomedzi niekoľko tisíc prihlásených fotografií získať 2 ocenenia Nominee FINE ART PHOTOGRAPHY AWARDS LONDON, UK (JUNE 12TH, 2016) In 2016 Fine Art Photography Awards received more than 3994 submissions from 83 countries around the world. Winners were selected by highly acclaimed panel of international judges, including: Qingjun Huang, Carolyn Guild, Klaus Kampert, Pini Hamou, Rupert Vandervell, Pongsatorn Sukhum, Kilian Schönberger, Peter Kool, Lara Zankoul and GMB Akash. Read more!
V MOSCOW INTERNATIONAL FOTO AWARDS som získal 2 čestné uznania v kategórii Fine-Art. MOSCOW INTERNATIONAL FOTO AWARDS mission is to recognize, reward and expose talented photographers from around the world and introduce them to the creative community in Russia. Photographers from all corners of the world are encouraged to enter their work. Read more!
4.október 2016, Los Angeles Dnes boli vyhlásené výsledky jednej z najlepších svetových súťaži, kde som získal skvelé 2.miesto v International Photography Awards. Do súťaže bolo poslaných takmer 15000 fotografií zo 103 krajín sveta. Fotografie hodnotilo 120 najlepších ľudí z celého sveta. MIQO CASH WAS AWARDED: 2nd place in Sports – Court sports category for the winning entry „Goal“. The 2016 International Photography Awards received nearly 15,000 submissions from 103 countries across the globe. IPA is a sister-effort of the Lucie Foundation, where the top three winners are announced at the annual Lucie Awards gala ceremony. The Foundation’s mission is to honor master photographers, to discover new and emerging talent and to promote the appreciation of photography. Since 2003, IPA has had the privilege and opportunity to acknowledge and recognize contemporary photographers’ accomplishments in this specialized and highly visible competition. Visit www.photoawards.com for more details. Read more!
V rámci mesiaca fotografie Vám prináša galéria v Caraffovej väznici unikátnu výstavu medzinárodne uznávaných a oceňovaných slovenských fotografov, medzi ktorými je aj Miqo Cash, EP, ktorí sú členmi Asociácie profesionálnych fotografov SR. APFSR je členom Európskej asociácie fotografov FEP, ktorá združuje fotografov z 29 krajín Európy. Výstava ponúkne medzinárodne ocenené diela, ktoré zarezonovali doma i v zahraničí a teraz ich bude možné zhliadnuť na jednom mieste. Read more!