Hľadali ste Luxusné Exkluzívne Svadobné Fotografie / Fotografa ?
Vitajte na mojej stránke.

BLOG

Novinky – Články – Svadby

Keď príde na plánovanie vašej SVADBY SNOV a začnete zvyšovať náklady na všetky rôzne veci, je pochopiteľné, že sa začnete pozerať aj na zníženie nákladov. Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť pri plánovaní vašej svadby, je nájsť kvalitného fotografa. Preto si treba dávať pozor na amatérskych fotografov, ktorí sa označujú za profesionálov. Svadba je jeden z najväčších dní vo vašom živote, kde by ste sa nemali spoliehať na amatéra prípadne svojho kamaráta, ktorý dostal na Vianoce pekný foťák alebo niekoho z rodiny, aby Vám urobil svadobné fotografie. Váš priateľ, strýko, teta, bratranec, nemajú tušenie, čo naozaj obnáša fotenie svadby. Deň, v ktorom sa začleníte medzi rodinu, bude prechádzať cez nasledujúce generácie. Priatelia a rodina Vám ponúkajú fotenie Vašej svadby s dobrým úmyslom, ale to, čo si treba uvedomiť je, že svadobné fotografie sú viac ako mať slušný fotoaparát a Read more!
Tlačová správa Tatranská galéria v Poprade Názov výstavy: Autorská výstava fotografov APFSR Miesto konania: Tatranská galéria v Poprade, Hviezdoslavova 12, Poprad Termín výstavy: 15.3. 2018 –15.4. 2018. Tatranská galéria 15. marca 2018 vo svojich priestoroch predstavila tvorbu slovenských fotografov združených v Asociácii profesionálnych fotografov Slovenskej republiky – APFSR. Asociácia profesionálnych fotografov SR (APFSR) je občianske združenie založené 25. júna 2007 a združujúce profesionálnych a aktívnych fotografov. Cieľom APFSR je prezentácia slovenskej fotografickej tvorby a prehlbovanie záujmu verejnosti o tento druh umenia. APFSR je členom v Európskej federácií profesionálnych fotografov – FEP, ktoré otvára možnosti prezentácie asociácie na európskej úrovni. Zároveň je to možnosť pre členov získať prestížny európsky certifikát QEP a Master QEP. APFSR je profesijným združením osobností, pre ktorých je fotografické umenie poslaním a ktoré šíria dobré meno Read more!
Los Angeles, USA - 13.3.2018 boli vyhlásené výsledky prestížnej fotografickej súťaže International Color Awards, kde som získal 4 nominácie v kategórii Fashion and Fine-Art. Do súťaže sa zapojilo 5642 fotografií zo 73 krajín, kde moja práca získala vysoké percento hlasov. Porota zložená z najprestížnejších mien vo fotografickom odvetví Christie's, Paris; Grey Group, New York; The Art Channel, London; Ogilvy & Mather, Amsterdam; Publicis Conseil, Paris; Preus Museum, Norway; Art Beatus, Hong Kong; Netflix, Los Angeles; Whitechapel Gallery, London; and Phillips, New York Read more!
Úprimne si nepamätám vetu, akou ma Oliver požiadal o ruku ... bolo to "vezmeš si ma ?" alebo "staneš sa mojou ženou" ? Slová si síce nepamätám, ale tie pocity vnímam, akoby to bolo včera. Zo všetkých dní, ktoré sme spolu strávili, by som to práve toho čarovného 12.4.2017 čakala najmenej. Bolo to pár dni pred narodeninami môjho otca. Ako darček sme mu plánovali darovať spolu so sestrou veľkú fotku odfotenú v krásnom prostredí Zemplínskej šíravy. Popri fotení som sem tam pozrela na Oliho, usmieval sa, celé veľké tajomstvo zvládal absolútne profesionálne. Akoby sa nič nedialo. Na chvíľku som obrátila zrak, a už to bolo. Zrazu tam kľačal a niečo hovoril. Musím uznať, že som vtedy mala v hlave absolútnu tmu a vedela som len, že nahlas kričím "áno, áno áno”. Nadšenie, očakávanie a radosť pomaličky striedali strach, obavy a stres. Stihneme to ? Bude to ? Toto alebo tamto ? Najťažšie bolo samozrejme začať. Read more!
Spoznali sa v práci, kde boli takmer dennodenne v pracovnom kontakte. Viktória si od prvého momentu, keď sa stretli, uvedomila, že Martina vníma ako človeka s dobrým srdcom, a želala si, aby boli aj v súkromí kamarátmi. „Po vyše roku spolupráce sme mali teambuilding. V ten večer sa naše pohľady stretli. Cez ten úprimný, nežný a láskavý pohľad, ktorým si hneď získal moju dôveru, som mu videla až do duše,“ nostalgicky spomína na tento silný moment nevesta. Avšak rozum jej vravel, že spájať prácu so vzťahom nie je práve najvhodnejšie. Našťastie, srdce a city sa nedajú oklamať, takže o pár mesiacov na to už obaja vedeli, že sú spriaznené duše. Obaja pracovali v medzinárodnej spoločnosti, avšak Viki v bratislavskej pobočke a Martin v rakúskej centrále. Martin však chodil do Bratislavy veľmi často školiť nové tímy, nastavoval im procesy a bol im dobrým lídrom. Viki si už vtedy všimla niekoľko pekných vlastností, ktoré si na Martinovi váži dodnes: Read more!
Môj manžel je niekedy väčší romantik ako ja a strašne náročný a kritický človek. Preto nám trvalo skoro rok, kým ma požiadal o ruku a usúdil, že nastala tá správna chvíľa na tom správnom mieste 🙂 Potom sme sa už rýchlo dohodli na svadbe, ktorú sme chceli čo možno najskôr. Páčil sa nám jednoduchý rustikálny štýl v spojení s prírodou. Vhodné miesto na svadobný obrad a hostinu sme zvolili na Považí, v obklopení krásnou prírodou. Náročný a kritický výber sa týkal aj fotografa, na ktorom sme si dali záležať. Fotky sú to, čo vám zhmotní krásne spomienky. Luxusnú svadbu sme v pláne nemali, ale krásne romantické fotky v spojení s prírodou áno. Musím povedať, že výsledok predčil naše očakávania a "zhmotnil" krásne chvíle so všetkými emóciami, čo k tomu patria, aj keď to nebolo jednoduché. Read more!
Po 8 rokoch sa môj životný partner rozhodol požiadať ma o ruku. Vymyslel si miesto, kde som stále chcela ísť. Bol to Rím. Podla mňa jedno z najúžastnejších miest sveta. Priamo na moste Svätých Anjelov v starom meste Ríma blízučko Vatikánu ma požiadal o ruku. Ako by to bolo včera. Mesiac po zásnubách som oslovila môjho veľmi dobrého známeho, ktorý pracuje ako fotograf z Chile, aby nám urobil snúbenecké portfólio. Vedela som, že ho určite použijem ako súčasť svadobnej výzdoby. Kedže obaja žijeme už dlhú dobu mimo Slovenska, bolo veľmi ťažké zorganizovať „Náš Deň“. Deň, keď si povieme svoje áno sa konal 17. Júna 2017 na Slovensku presnejsie v Košiciach. Samozrejme s ľudovými tradíciami. Rozhodli sme sa pre tie najkrajšie miesta v Košiciach ako je najstarsí chrám Premonstratov a prekrásnu Kaviareň Slávia pre našich hostí. Obaja máme radi „VINTAGE“ niečo čo má príbeh a tieto miesta mali presne to čo sme hľadali. Read more!
Aké je to počuť "will you marry me?" namiesto nášho - vezmeš si ma? Aké to je vziať si cudzinca a organizovať francúzsku svadbu na českom zámku? Čím si získal tvoje srdce tvoj, "už manžel" na úplnom začiatku? Tu by som toho mohla písať veľa napríklad o jeho osobnosti, lebo určite to nie je len jednou vecou, je to skôr v tom, aký bol celkovo. Vždy preferoval čas so mnou, namiesto chodenia von s priateľmi, vždy robil všetko pre to, aby sme mohli byť čo najviac spolu. Milujem jeho inteligenciu, dobrotu, elegantnosť, nadčasovosť a rozhodne to, že vždy so mnou zaobchádzal a zaobchádza ako s princeznou. Čo si naopak on váži na tebe? To je otázka hlavne pre neho, ale určite viem, že si váži na mne to, že som bola schopná opustiť svoju rodinu a krajinu. Lebo až tu si človek uvedomí, keď si zoberie cudzinca, že je to navždy preč od rodiny a on si plne uvedomuje, že to pre mňa nie je jednoduché. Čo pre vás znamená svadba a kedy a ako padla osudová otázka: "budeš mojou ženou?" Read more!
Myšlienka, ktorá ma inšpirovala k vytvoreniu tohto diela vznikla spontánne v maskérni, kde robili bežný účes, v pozadí hrala hudba a to mi dalo impulz, že chcem vytvoriť niečo kreatívne, čo som ešte nikde nevidel. Vytvoriť hudobné nástroje z vlasov modeliek, na ktorých budú samé hrať. Finálna séria bude obsahovať 12 obrazov, 12 účesov zobrazujúcich hudobné nástroje v jednej atmosfére. Aj keď pracujete ako fotograf, manažér, stolár alebo architekt, všetci máme jedno spoločné. Byť inšpirovaný. Keď som objavil fotografický vizuálny jazyk, videl som, že tento jazyk môže informovať, vzdelávať a presúvať publikum po celom svete bez potreby zdielaného hovoreného jazyka. Ľudia, ktorí tvoria dnešnú prosperujúcu fotografickú komunitu, sú našimi očami sveta. Spojenie krásnych ženských vlasov s hudbou, ktorá v nás vyvoláva emócie vyjadrujúce samých seba. Read more!
Svadba dubaiského páru, ktorá prebiehala v krásnom prostredí Beladíc v Kaštieli Park Hotel Tartuf ma obohatila o krásne fotografie a spomienky, do ktorých som dal kus seba. Pôvodne mala svadba prebiehať v Dubaii. Miesto svadby si pár vybral Slovensko, kedže v Dubaii nie je takmer žiadna zeleň. Na svadbu prišli mladomanželom zahrať a zaspievať až z ďalekého Monaka, čo bol pre mňa skvelý zážitok. Miesto umeleckého svadobného fotenia sme zvolili cisársky zámok Schloss Hof, ktorý poskytuje perfektné prostredie vďaka jedinečnému prepojeniu imperiálneho zámku, umelecky sformovaného barokového parku a idylického statku. Tak rôzny mix ľudí, ktorý stretávam počas svojej práce je pre mňa neustálym posunom vo formovaní svadobných fotografií, čo ma veľmi baví. Obrad prebiehal v krásnej záhrade areálu Hotela Tartuf s nádhernou emočnou hudbou pripomínajúc odľahlý ostrov. Zábava prebiehala pred kaštielom v krásnom bielom stane, ktorý odrážal biele a čisté farby tohto svadobného dňa. Mladomanželom prajem krásny život plný lásky. Read more!
Na fotenie Safari Collection Ornaments ma oslovil klient, kde som mal vymyslieť koncept na vianočnú Safari kolekciu. Ďalšia veta, ktorú mi klient povedal bola, Miqo, ideš to fotiť v Afrike, o 3 mesiace odlietame. Išlo o fotenie kampane v africkom štýle. Celá príprava trvala asi mesiac. Vymýšlať koncept na Safari Collection mi trvalo pár sekúnd z čoho som bol sám prekvapený. Mal som k dispozícii štáb ľudí, ktorí mi vedeli vybaviť čo som na fotenie potreboval. Povedal som OK ideme do toho. Potrebujem šelmy a černošku. Plán príprav začal: Prešlo pár dní a šelmy boli dohodnuté. Pôvodný plán bol osloviť modelingovky v Afrike, aby nám zabezpečili černošku na fotenie. K tomu som sa nejako nestihol dostať pred odletom, kde nasledoval plán B. Povedal som si, letím do Afriky tak tam nebude snáď problém niekoho nájsť. Po prílete do Johannesburgu ma čakal štáb. Read more!
Svoje „ÁNO” sme si povedali vo štvrtok 9.6.2016. Všetci sa čudúvali, proč čtvrtek, a čo keď bude náhodou pršať? Čo keď bude teplo a všetky koláče sa roztopia? Čo keď… keci, prdy, beďari… Ani na minútu sme nepochybovali, i keď zahrmelo, zafúkalo, starosta pohrozil, nakoniec všetko bolo tak, JAK MÁ BYŤ! 😉 ....💍 6. 9. 2015 ráno, kľačiac pri posteli, som požiadal priateľku Leu o ruku. Keby som vedel, čo všetko bude nasledovať, tak to kľudne spravím i druhýkrát 😉 Cesta je cieľ a samotný výsledok nie je tak dôležitý, než to, ako vaša cesta prebieha. Nasledoval výber miesta. Samozrejme, ako prvé, sme začali s vizualizáciou miesta. Opakujem – mali sme jasne zvizualizované predstavy! Je dôležité vedieť, ktorým smerom chcete ísť. Svadbu sme sa rozhodli urobiť na Slovensku, i keď dlhodobo žijeme v ČR. Priali sme si ľudovú svadbu, tak sme hľadali niečo, čo má srdce a štýl. Priali sme si, aby to miesto bolo niekde v prírode, pod holým nebom – pod hviezdami Read more!
Naše prvé stretnutie s Katkou a Marcelom bolo tak skvelé, že sme prerozprávali 3 hodiny. Hneď na začiatku sme si veľmi sadli. Na tejto svadbe som sa veľmi zabavil, kde som spoznal skvelých ľudí. Svadba prebiehala vo Zvolene v Hoteli Poľana a umelecké portrétne fotenie na Zvolenskom hrade. Neskôr sme sa presunuli do prírody, kde nás čakal krásny veterán. Mal som pocit, že som na tejto svadbe strávil celé 2 dni. Som rád, že po svadbe sme zostali aj nadaľej "kamaráti". Read more!
Keď ma oslovila nevesta, aby som nafotil ich veľký svadobný deň, mal som obsadený termín, čo ich neodradilo od toho, aby som nafotil aspoň umelecké portrétne svadobné fotografie deň pred svadbou. Bolo asi 35°C. Fotenie prebiehalo v prostredí kaštieľa Chateau Földváry v Maďarsku. Som rád, že som mal dostatočný priestor na vytvorenie tejto série fotiek, ktoré mali enormný úspech po celom svete aj výstavách. Read more!
Pre fotenie tohto svadobného dňa sme sa rozhodli nafotiť umelecké fotografie v Botanickej záhrade. Krásne miesto plné zelene, jazierok a záhrad. Read more!
Na príbehu sa pracuje... Read more!
Na príbehu sa pracuje... Read more!
Tatry, jedno z mojich najkrajších miest, kde fotografie majú nikdy nekončiaci príbeh. Fotenie prebiehalo na jazere Štrbského plesa, kde som vesloval a zároveň fotil. Aspoň na chvíľu som mal pocit, že fotím mimo Slovenska. Mladomanželia si fotenie veľmi užívali a ja som im mohol zväčšniť ich krásny deň D. Read more!
Rozhovor pre TVR Read more!
A Europe-wide qualification for professional quality imaging The European Photographer (EP) qualification aims to recognise competence and a professional standard for those who earn their lives as Professional Photographers. It is designed to complement the lack of a specific title to uphold the professional status. The EP is a new basic quality assurance certification now available to most general Professional Photographers throughout Europe. Read more!
PARIS, FRANCE Vo Francúzsku práve boli vyhlásene výsledky prestížnej foto súťaže PX3. Získal som 3 uznania. Miqo Cash of Slovakia (Slovak Republic) was Awarded Honorable Mention in Nature category for the entry entitled, “ Combination of nature and fashion .“ The jury selected winners from thousands of photography entries from over 85 countries. HONORABLE MENTION WINNER OF PX3, PRIX DE LA PHOTOGRAPHIE PARIS MIQO CASH OF SLOVAKIA (SLOVAK REPUBLIC) WAS AWARDED HONORABLE MENTION IN THE PX3 2016 COMPETITION. PARIS, FRANCE PRIX DE LA PHOTOGRAPHIE PARIS (PX3) ANNOUNCES WINNERS OF PX3 2016 COMPETITION. Miqo Cash of Slovakia (Slovak Republic) was Awarded Honorable Mention in Nature category for the entry entitled, “ Combination of nature and fashion .“ The jury selected winners from thousands of photography entries from over 85 countries. Px3 is juried by top international decision-makers in the photography industry: Carol Johnson, Curator of Photography of Library of Congress, Washington D.C.; Gilles Raynaldy, Director of Purpose, Paris; Viviene Esders, Expert près la Cour d’Appel de Paris; Mark Heflin, Director of American Illustration + American Photography, New York; Sara Rumens, Lifestyle Photo Editor of Grazia Magazine, London; Françoise Paviot, Director of Galerie Françoise Paviot, Paris; Chrisitine Ollier, Art Director of Filles du Calvaire, Paris; Natalie Johnson, Features Editor of Digital Photographer Magazine, London; Natalie Belayche, Director of Visual Delight, Paris; Kenan Aktulun, VP/Creative Director of Digitas, New York; Chiara Mariani Read more!
Los Angeles, November 5th, 2016 ***3x Nominovaný v kategórii FASHION*** Včera naživo v Los Angeles vyhlasovali výsledky 11. ročníka prestížnej fotografickej súťaže zameranej na čiernobielu fotografiu 11th Black & White Spider Awards. Porota zložená z najrešpektovanejších ľudí v oblasti fotografie. 11TH ANNUAL BLACK AND WHITE SPIDER AWARDS HONORS PHOTOGRAPHER MIQO CASH, EP FROM SLOVAKIA LOS ANGELES November 5th, 2016 – Professional photographer Miqo Cash, EP of Slovakia was presented with the 11th Annual Black and White Spider Awards Nominee title in the category of Fashion at a prestigious Nomination & Winners PhotoShow webcast Saturday, November 5, 2016. The live online gala was attended by over 10,500 photography fans around the globe who logged on to watch the climax of the industry’s most important event for black and white photography. 11th Annual Jury members included captains of the industry from National Geographic, Washington DC; The Armory Show, New York; TBWA, Paris; Victoria Film Festival, Canada; Aeroplastics Contemporary, Brussels; Studio Hansa, London; Fratelli Alinari, Florence; Australian Centre for Photography; Young & Rubicam, Lima; and Anthem Worldwide/Marque Branding, Sydney who honored Spider Fellows with 627 coveted title awards and 951 nominees in 31 categories. „It is an incredible achievement to be selected among the best from the 7,556 entries we received this year,“ said Basil O’Brien, the awards Creative Director. „Miqo Cash’s Combination of Nature and Fashion, an exceptional image entered in the Fashion category Read more!
12. Jún 2016, Londýn Cez víkend boli v Londýne vyhlásené výsledky 2. ročníka fotografickej súťaže Fine Art Photo Awards 2016, kde sa mi podarilo spomedzi niekoľko tisíc prihlásených fotografií získať 2 ocenenia Nominee FINE ART PHOTOGRAPHY AWARDS LONDON, UK (JUNE 12TH, 2016) In 2016 Fine Art Photography Awards received more than 3994 submissions from 83 countries around the world. Winners were selected by highly acclaimed panel of international judges, including: Qingjun Huang, Carolyn Guild, Klaus Kampert, Pini Hamou, Rupert Vandervell, Pongsatorn Sukhum, Kilian Schönberger, Peter Kool, Lara Zankoul and GMB Akash. Read more!
V MOSCOW INTERNATIONAL FOTO AWARDS som získal 2 čestné uznania v kategórii Fine-Art. MOSCOW INTERNATIONAL FOTO AWARDS mission is to recognize, reward and expose talented photographers from around the world and introduce them to the creative community in Russia. Photographers from all corners of the world are encouraged to enter their work. Read more!
4.október 2016, Los Angeles Dnes boli vyhlásené výsledky jednej z najlepších svetových súťaži, kde som získal skvelé 2.miesto v International Photography Awards. Do súťaže bolo poslaných takmer 15000 fotografií zo 103 krajín sveta. Fotografie hodnotilo 120 najlepších ľudí z celého sveta. MIQO CASH WAS AWARDED: 2nd place in Sports – Court sports category for the winning entry „Goal“. The 2016 International Photography Awards received nearly 15,000 submissions from 103 countries across the globe. IPA is a sister-effort of the Lucie Foundation, where the top three winners are announced at the annual Lucie Awards gala ceremony. The Foundation’s mission is to honor master photographers, to discover new and emerging talent and to promote the appreciation of photography. Since 2003, IPA has had the privilege and opportunity to acknowledge and recognize contemporary photographers’ accomplishments in this specialized and highly visible competition. Visit www.photoawards.com for more details. Read more!
V rámci mesiaca fotografie Vám prináša galéria v Caraffovej väznici unikátnu výstavu medzinárodne uznávaných a oceňovaných slovenských fotografov, medzi ktorými je aj Miqo Cash, EP, ktorí sú členmi Asociácie profesionálnych fotografov SR. APFSR je členom Európskej asociácie fotografov FEP, ktorá združuje fotografov z 29 krajín Európy. Výstava ponúkne medzinárodne ocenené diela, ktoré zarezonovali doma i v zahraničí a teraz ich bude možné zhliadnuť na jednom mieste. Read more!